Vánoční zázrak aneb příběh našeho Dartha s happy endem

24. prosince 2019
Vánoční zázrak aneb příběh našeho Dartha s happy endem

Vánoční zázrak aneb příběh s happy endem

<3 DARTH JE DOMA !!!!!!!!!! <3

Milí kočičáci,

na začátku října se především na facebooku a na dalších sociálních sítích objevoval můj příspěvek s prosbou o pomoc k nalezení mého odchovu, kocourka Dartha Wadera from Aurum Bohemica, který opakovaně!!! utekl jeho majitelce na jednom z pardubických sídlišť. Ztratil se 10.10. ,okamžitě se rozjela velká pátrací akce, kdy nejenom já, ale i moji obětaví přátelé z řad mazlíkářů jsme téměř denodenně pročesávali sídliště a i okolí a Darthtik byl k nenalezení. Nevzdávali jsme to, vylepovali plakáty, ptali se, prudili na Městské Policii na Technických službách, , nebylo snad místa, kde by nevisel plakátek s prosbou o pomoc při jeho nalezení. Všechno marné, po Darthovi jako by se slehla zem. Nechtěla jsem se smířit s myšlenkou, že snad už ani nedej bože není, ale vzhledem k tomu, že je sídliště poblíž jedné z nejfrekventovanějších pardubických silnic i to bylo možné, pro mě jakožto pro někoho kdo ho vypiplal , miloval a nebyl mu jeho osud lhostejný ani po tom, co ode mne odešel to bylo opravdu hrozné, tohle pochopí jen ten, kdo si něco podobného zažije, nejhorší byla ta nejistota, co s ním je, zda neleží někde ve škarpě zraněný bez pomoci, zda netrpí hladem, žízní, zda nespadl třeba do nějaké jámy odkud nemůže vylézt a tam pomalu neumírá, prostě příšerné. Dá se říci, že každým dnem to bylo horší, protože naděje, že se najde v pořádku byla opět o něco nižší. Navíc na letáky téměř nikdo nereagoval, jen dva lidé, kteří si ho shodně spletli s černou domácí toulavou kočičkou, která žije i se svými odrostlými koťátky poblíž. Po měsíci jsem už ztratila víru, že ho ještě někdy uvidím, sice jsme stále i když v menší míře pro " dobrý pocit " chodili obejít sídliště , ale sama jsem už tomu ani nevěřila, že by se někde objevil. Po nějaké době mi psala jeho majitelka se kterou jsme  po jeho ztracení měli dost ostrou výměnu názorů, ale vyříkaly jsem si to a domluvily se tak, že pokud se najde tak že si ho vezmu zpátky, že u ní už nebude, že si je jistá, že ho zahlédla v areálu školy, která je prakticky přímo proti paneláku, odkud se ztratil. Jenže -pokud to byl on, byl k nepolapení. Takže zase nic a opět čas neuprosně utíkal.

A dnes ráno se stal zázrak, ano, pravý, Vánoční zázrak, psala mi paní Ivana Jiroutováz Pardubic, že ho včera viděla, že se chodí najíst na stanoviště toulavé kočičí kolonie , která na sídlišti žije a kterou chodí místní hodní lidé krmit, že je to určitě můj kocourek a poslala mi spoustu fotek s tím, že jí dovolil si ho včera chvilku pochovat a pohladit. Já nevěřila, zda se mi to nezdá, po skoro 3 měsících !!!!!!!!! On to všechno přežil a žje !!!!!! Můj hrdina !!!!!!! Já byla jako ve snu, nemohla jsem uvěřit, že je to pravda, po takové době !! Hned jsem jí volala a domluvily jsme se tak, že pokud by ho viděla, že mi dá vědět, protože on vylézá až večer a přes den nemá smysl tam jet že by nevylezl a pokud ho zahlédne že se pokusí ho chytit nebo že se pak operativně domluvíme podle konkrétní situace. Mohu Vám říci, že takto se mi den již dlouhou dobu nevlekl, to, že je zde taková šance , že by se mohl chytit , mě totálně rozhodila, nedokázala jsem se na nic soustředit jen jsem hypnotizovala hodiny a přála si aby už konečně ten telefon zazvonil a já vyrazila se pokusit Darthika odchytit. Celý den jsem ho měla na dosah ruky, pak jsem šla po šesté večer do sklepa vyložit pračku a telefon jsem si samozřejmě nechala v kuchyni, přijdu ze sklepa a tam 3 zmeškané hovory, inu zákon schválnosti i v takovýchto situacích funguje na 100% . Hned jsem volala, tlak asi tak 150/500 :-) zpátky a slyšela něco neuvěřitelného - MÁME HO NALOŽENÉHO V AUTĚ V KLECI NAŠEHO PEJSKA !!!!! Jako já tomu nemohla uvěřit, je to pravda ? Nebo se mi to jenom zdá ? Buďte rádi, že jste mne v té chvíli neviděli, za můj výraz by se asi nemusel stydět žádný chovanec psycho ústavu. A já hned mezi miliony díků že okamžitě pro něj jedu a paní povídá, no on je dost vystreslej, bojím se aby nám ještě nevyskočil zpět, víte co, my Vám ho přivezeme . Prostě úžasní lidé, kterým nebyl jeho osud lhostejný, to jsem už bulila jako želva. Za chvilku byli u nás v Chrudimi a JO, BYL TO DARTH v celé své i když oškubané kráse, ale hlavně živý !!! a na první pohled celkem v pořádku !!!!! Pan Jirout zajel k nám do garáže aby kdyby byl problém nemohl utéct ven, tam ku podivu vše proběhlo naprosto hladce, Darthka jsem dala do prostorné přepravky. Jiroutovi, nikdy Vám to nezapomenu, asi dost dobře nedokážu vyjádřit jak moc jsem Vám vděčná !!!!!!

Darthik se zatím aklimatizuje v karanténě u Gábinky v pokojíku, samozřejmě hned půjdeme na veterinu na testy a pak po karanténě pokud bude vše ok ho začnu pomalu zapojovat do chodu naší smečky. Jinak NE,NE, NE, nebudu mu hledat novou rodinu, umím si představit jen 3 rodiny, kterým bych ho byla schopna svěřit a ty to už ví, pokud to nevyjde tak zůstane se mnou, jak praví klasik Jára Cimrman - Doma bude, už se narajzoval po světě dost :D

!!!!!!

Závěrem mého mega dlouhého příspěvku- :-) - bych chtěla moc poděkovat především těm, kteří budou mít sílu to dočíst až sem :D, dále bych chtěla moc, opravdu z celého srdce poděkovat všem, kteří mi po ty tři měsíce psali  a ptali se na osud Darthika a tím mě i hodně pomáhali, jste zlatí!!!! A velký, speciální dík patří mým úžasným mazlíkářům, které považuji za své přátele, ano, kočičky, opravdu lidi sbližují :-) , Martině a Láďovi Šmejdovým, Martině Sivakové, Petrušce Balcarové, Víťovi Klapkovi a Petřině kamarádce Vlastě, že mi tak ochotně a nezištně chodili pomáhat Darthika hledat, MOC děkuji, strašně moc si toho vážím, že jste ve Vašem volném čase přijeli a hledali, jste fakt zlatí !!! Petra když se mi narodila nová koťátka a já opravdu chodit nemohla tak chodila hledat i sama, , Péťo, ty jsi prostě miláček !!!

Všem přeji tak přenádherné Vánoce, jako díky Darthovu návratu budu mít letos já, pro mě je to ten největší dárek, že se mi ve zdraví vrátil domů a ještě na Vánoce, které ty mé emoce, které nyní nad jeho návratem prožívám ještě umocňují !! Prostě, neuvěřitelný vánoční zázrak !!!!! Do Nového roku přeji všem jen příběhy se šťastným koncem !!!!

P.S.- na Obrázku je Darthik před ztracením, pevně věřím, že brzo z něj bude opět takovýto fešný chlap <3